عشق و دوستی و علاقه، محبت love ،عاشق تنها،عاشقانه

به نام خدایی که یکی است ولی هوای تک تک ما را دارد. بانک عشق و محبت/ دنیای حقایق، خاطره، زیبایی ها

حقیقت جامعه ما
نویسنده : سبحان - ساعت ٥:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/۱٢

 

به نظر من با یه کمی دقت می بینیم ما پیشرفت زیادی نکرده ایم و من قبول ندارم که بعضی ها ایران را با آمریکا و ژاپن مقایسه می کنند چون واقعا ما در حد واندازه های آنها نیستیم ومن همچین چیزی را قبول ندارم . در کتاب های درسی ایران (جغرافیا) می نویسند که : کشورما دارای مقدار زیادی نفت و مواد خام است و در حال حاضر ما صادر کننده دوم نفت در جهانیم ولی در کتب های درسی ژاپن می نویسند: شما بچه های ژاپن هستید و کشور ما حتی یک قطره نفت هم ندارد این شمایید که ژاپن را می سازید. و با این طرز فکر پیشرفت می کنند. اما ما به مفت خوری عادت کردیم به همین خاطر کار نمی کنیم و این خیلی بد است.ولی در یک جا خیلی فعالیت زیادی داریم و واقعا سنگ تموم گذاشتیم. که اون جا پای سفره غذاست.

بذار مثالی بزنم شما قبول دارید که ماشین اصلی ما پرایده درسته! این در حالی که پراید ماشین بیست سال قبل کره جنوبی بوده یا پیکان که تازه چند سالی میشه از رده خارج شده ماشین شصت یا هفتاد سال کشور های اروپاییه. شما فقط دقت کنید که ما سوار چی میشیم اونا سوار چی می شند؟ خانه های ما چی هستند خانه های اونا چی هستند؟ شهرهای ما چی هستند شهر های اونا چی هستند؟

حتما میدونید کشور ما در جمع کشور های جهان سوم قرار داره و این جای تلاش و کوشش داره که حداقل تا 15 سال آینده به کشور های جهان دوم و در حال توسعه نزدیک بشیم.و بتونیم تازه به فکر رقابت با آنها شویم.

می گویند در زمان رضا شاه سئول کره جاده های خاکی داشته و نخست وزیر کره به تهران آمد و به رضا شاه گفت به امید روزی که سئول هم مثل تهران خیابان هایش آسفالت بشه. ما خیلی عقب مونده ایم کره جنوبی اونوقت ها حتی جاده ی آسفالت نداشته اما حالا چه قدر پیشرفت کرده.من یه چیزی می گم ولی باور کنید واقعیت که ما اگه بخوایم به کشورهای اول دنیا مثل آمریکا و ژاپن برسیم باید آمریکا و ژاپن صد سال بشینند نگاهمون کنند و هیچ کاری نکنند تا ما به آنها برسیم. یعنی ما اینقدر از بقیه کشور ها عقب مونده ایم و به نفت تکیه کرده ایم . و مشکلات به انجا ختم نمی شه .تنها راهکار گشویش این مشکل سه تا چیزه . 1-کار 2-کار 3-کار


comment نظرات ()
 

جدیدترین کدهای موزیک برای وبلاگ

///